23 ure

Subota 14.7. – Nedjelja 15.7.

16:00 – Dramalj, kod Sirene ukrcavanje i polazak za Baške Oštarije.

18:15 – Baške Oštarije, ćilanje do pokreta na turu prema Senju. Ide se preko Alana, Zavižana, Oltara i Batinovice – brojke govore oko 75km.

19:10 – Pokret! Prvo prema Alanu – po mnogima je dionica BO -Alan najzahtjevniji dio ture V140+))), iako bih tu uključio i tabananje od Rončević Dolca do Senja.

Oko 02:15 – Alan! Dvije cure ispred ulaza ne mogu spavat od hrkanja umornih planinara u skupnom ležišću, a dodatnu buku trenutno im radi curenje vode iz pipe i punjenje boca za mračnjake. U pol tri natrag na Premužičku prema Zavižanu…

Svitanje kod Rossijeve kolibe i zora na Zavižanu…jedna starija gospođa čita knjiigu na terasi i opet zvuk curenja vode u boce…ovaj put za jutarnjake.


7:20 – Oltari. Oko pol ure kasnije dolazak u zapušteno, opustošeno i zaraslo legendarno selo Tuževec. Iz Tuževca počinje uspon prema Batinovici.

Oko pola 9 dolazak na Batinovicu, nekaj mrljamo i brljamo, pa se malo zgubimo i odgodimo dolazak u Senj za uru do uru i pol…hajme!

11:25 – dolazak u Senj nakon pokore po žegi i asfaltu od Rončević Dolca.

12: 15 – kupanje na “prekrasnoj” plaži u Senju.

13:15 – polazak busom natrag u Crikvu. U busu halu ćorka do Novog, a iza Novog oprez da ne prespavam Crikvu i završim na Kantridi!

14:00 – Crikvenica – asfalt walk do apartmana u Dramlju. Japanke: Rip Curl.

15:00 – Kraj.

p.s. ostali sudionici projekta V140+))) poznati.

Posted in Uncategorized | 2 Comments

Aktivitis

25.6.2012. ponedjeljak

Mtb tura: Ravnice – Samobor – Šipački breg – Dragonoš – Slani dol – Samobor – Ravnice, 86km. Plan je bio do Zečaka ali me u Dragonošu oprala kiša pa sam se vrnul prek Slanog dola. Tene: Vibram 5 Fingers.

26.6.2012. utorak

Maxić – trening sa sljemenašima, fartlek u kombinaciji 3+1+1 (tempo+brzo+odmor). Bio sam u drugoj grupi i izdržal 35 minuta od predviđenih 45…osjetil sam umor u nogama od produženog vikenda punog sportskih aktivitis! Tene: Brooks Cascadia.

28.6.2012. četvrtak

Puntja liga sa štapinkama i u tenama Vibram 5 Fingers – 36:18. Hot, hot, hot na stazi! Jako puno ljudi pa se nije lako probiti u nordic shemi koja starta minutu iza runera. Najbolje je bilo ono kolo prije 2 tjedna kad je padala kiša i bilo sviježeg zraka.

30.6.2012. subota

Ujutro 15km u Maksiću,  a popodne 1h speckom od Ravnica do Pilane i nazaj…Tur d Jazbina!

1.7.2012. nedjelja

Prolog: jutarnji mamurluk od viskija (40godina stari skivi smo popili kod Petre na ročkasu u subotu!)
1. dio: Ravnice – Gornji Bukovac – Tunel, hodanje
2. dio: Tunel – Gips – Gelender, hodanje
3. dio: 14km – krug sljemenskog maratona, run
4. dio: ćilanje kod Rumunjka, sit
5. dio: spust po Gipsu, hodanje
6. dio: doma slušanje Killswitch Engage (poklonil mi Foetus jučer na ročkasu 2 komada), ležanje
7. dio: tekma, ležanje doma umjesto u Mastersu
8. dio: ćorka, horizontala

—————————————————————

Posted in Uncategorized | 4 Comments

max – sljeme

18.6.2012. ponedjeljak

45 minuta –  5 Fingers slow run, Maksimir…

19.6.2012. utorak

Fartlek trening u Maksiću sa sljemenašima…desetak minuta zagrijavanja i onda fartlek nekih 40-45 minuta u kombinaciji 2 minute jače pa minuta odmor i tak pomalo u krugu petice…za kraj kratko rastrčavanje…

Tene: Vibram 5 Fingers, Čarape: nema.

21.6.2012. četvrtak

Puntja liga, nordic 35:43…tene: Vibram 5 Fingers

23.6.2012. subota

Parking – Leustek – KoloTure – Gelender – Gips -Parking.
Do gore 52 min, a prema dole ćilaona…šumarija opet pegla na Gipsu!

24.6.2012. nedjelja

Kao i u subotu samo je spust bio po Leusteku…

—————————————————

http://www.youtube.com/watch?v=9M83gjA0uxw&feature=related

 

Posted in Uncategorized | 1 Comment

5 prstića

13.6.2012. srijeda

Sljeme, Puntja liga sa štapinkama 35:14 – to mi je najbolje vreme ikad u nordic shemi i još u 5 fingersicama! Baš mi dobro leže, nekak su mi noge slobodne i lagane u njima, pogotovo za brdo.

15.6.2012. petak

50 min, lagani kružni ran: Lagvić – K. zdenac – raspelo – HPD – Lagvić

Tene: Vibram 5 Fingers

16.6.2012. subota

Maksimir, 55 min, lagani ranojutarnji run u 5 fingersicama!

Sreo old skul ekipu iz kvarta koji runaju svaki dan oko 5 – 6 ujutro, danas su bili malo kasnije zbog subote, ali zato je Đani bio ranom zorom u Maxiću…runa se u kvartu, uvijek se i runalo, ipak smo mi iz Maksića! Sljedeći tjedan imamo dogovor oko organiziranja krosa Ravnice gdje će moći nastupiti samo kvartovska ekipa – to bude pravi fajt!

17.6.2012. nedjelja

5h 01min, istok run: Ravnice – Hunjka – Lipa – Planina – Kašina – Adamovec

Žega, jara i pripeka!

UPRI!

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Uprić

6.6.2012. srijeda

Sljeme, Jutarnja Gelender liga 6 – 6.kolo

41:24 – naj reza ove godine!

9.6.2012. subota

Risnjak Mountain Trek – 40km, 2500 uprića…7h 57min.

UPRIĆ!

Posted in Uncategorized | Leave a comment